LOGOS Academy

Slovo premieňa svet

    • Slovo vie povzbudiť aj sklamať.
      • Slovo nás môže formovať, ale aj deformovať.
        • Slovo v podobe otázky dáva veci do pohybu.
LOGOS Academy
LOGOS Academy4 days ago
✉️"...zasiali ste semienka, ktoré nielen klíčia, ale aj prinášajú ovocie a DOBRO, ktoré ste mi sprostredkovali sa skutočne šíri ďalej."

Tieto slová sme dnes našli v maili označenom: "Cítim vďačnosť".
ĎAKUJEME, pani Janka ❤ Veľmi si Vaše slová vážime.

Ďakujeme za Váš súhlas, zverejniť celý obsah Vášho mailu.
s úctou, Vaša LOGOS Academy

---------------
📨 Miriam a Zuzana, srdečne Vás pozdravujem,

tento týždeň kolegyňa ukončila vzdelávanie, zamerané na koučovací prístup s Vami. Pripomenulo mi to vďačnosť aj potrebu dať Vám spätnú väzbu na ovocie vzdelávania, ktoré som pred časom absolvovala.

Ako sociálny pedagóg pracujem často s nízko motivovanými ľuďmi a moje obavy o to, či pochopia moje otázky, či sa neprejavia jazyková a iné bariéry, sa v aplikácii koučovacieho prístupu nepotvrdila. Práve naopak!

Už viackrát som videla iskričky šťastia v očiach detí, ktoré si sami prišli na to, čo je v ich prípade dôležité a čo urobia ako prvé. Aj rodičia mi vlastnými slovami zopakujú, čo rozhovorom zistili a čo je priorita v danom prípade. A ja? Som si jednoducho istá, že sa chápeme a že nenastal žiaden komunikačný šum!

Ešte veľa by som mohla hovoriť o prínose v osobnom aj v profesijnom živote... podstatou je, že ste zasiali semienka, ktoré nielen klíčia, ale aj prinášajú ovocie a DOBRO, ktoré ste mi sprostredkovali sa skutočne šíri ďalej.

Ďakujem a prajem Vám ešte veľa dobrých plodov Vašej snahy.

Jana Piskurová

---------------
Chcete sa naučiť koučovací prístup? Začíname už v pondelok večer o 19:00 ❗ Prihláste sa TU: 👉 https://bit.ly/3lzQeUc

#koučovacíprístup #logosacademy #koučing
LOGOS Academy
LOGOS Academy5 days ago
🎉Odovzdávali sme Certifikáty! Pedagógovia i pomáhajúci profesionáli dva mesiace pracovali, aby vnikli do tajov využitia koučovacieho prístupu v komunikácii. 👏

Čo nám absolventi prezradili, že objavili?
✔️ Zmenilo to môj pohľad na rozhovor. Na to, ako môže rozhovor človeka meniť a zmeniť, keď je vedený koučovacím prístupom.
✔️ Som veľmi vďačná za tento prístup, pretože vidím jeho veľké využitie hlavne v práci s mladými ľuďmi. Chcem, aby deti samé prišli na to, čo bolo a nebolo správne. Alebo možno cez ten rozhovor ja ako učiteľ alebo pracovník s mládežou pochopím, že ja som sa mýlila, že dieťa má dôvody, prečo robí, čo robí.
✔️ Som presvedčená, že už s deťmi od malička treba hovoriť takýmto štýlom, aby samy rozmýšľali a používali svoju hlavičku, lebo to, čo v dnešnom svete chýba, je ľudskosť a empatia.
✔️ Bolo pre mňa obohacujúce zistiť, že rozhovor môže posúvať druhých ľudí a že môžu prostredníctvom neho rásť.
✔️ Chcela som ísť s mojimi klientmi viac do hĺbky a dnes viem, že je to možné prostredníctvom koučovacieho prístupu.
✔️ Lepšie som mohol spoznať aj sám seba cez autokoučing a tiež pomôcť iným, aby sa zamysleli nad tým, ako si môžu pomôcť. Takže som sa naučil, ako pomôcť sám sebe i ako pomôcť iným.
✔️ Bol to veľmi hodnotne strávený čas. Tento koučovací prístup sa dá aplikovať vo všetkých oblastiach nášho života, len ho treba používať.
✔️ Aktivity a program, ktorý ste mali pripravený, bol veľmi fajn. Keby som to mala porovnať s inými školeniami, ktoré boli tiež online, tak 100 a 1.

ĎAKUJEME, nech koučovací prístup slúži vám i ľuďom okolo vás. ❤
Teší nás učiť vás, vaša LOGOS Academy 🍀

---------------
Chcete sa naučiť koučovací prístup? Začíname už v pondelok večer ❗️ Prihláste sa TU 👉 https://bit.ly/2EPdmgN #koučovacíprístup #logosacademy #koučing
LOGOS Academy
LOGOS Academy1 week ago
Milí absolventi kurzov "koučovacieho prístupu", už len pár hodín a vidíme sa... 👍
Program dnešného stretnutia je pripravený, tešíme sa na vás už DNES, na prvom nadstavbovom webinári o 18:00.
👉 PRIHLÁSITE SA TU: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8v9e3bCwyatCdKO_bPYkm_qSC9zcr6336cKdaXVPGQdARRQ/viewform?fbclid=IwAR2xv-zYioqGdl_Kr2wy9xEJ2G-eNk1XsALaXWdODS6JQKriu95JL6ZkUrw
LOGOS Academy
LOGOS Academy2 weeks ago
Milí absolventi kurzov koučovacieho prístupu,
pozývame vás zapojiť sa do cyklu rozvíjajúcich webinárov pod názvom „ĎALEJ s koučovacím prístupom“.

Na každom webinári:
✔ dozviete sa niečo nové z teórie,
✔ inšpirujete sa skúsenosťami kolegov,
✔ budete mať možnosť precvičovať rozhovory vedené koučovacím prístupom v prítomnosti lektorov.

Cyklus nezávislých webinárov vám 1x mesačne umožní prehĺbiť a ďalej rozvinúť zručnosť aplikovania koučovacieho prístupu tam, kde sa práve nachádzate. Počas webinárov budeme pracovať s príkladmi z vašej vlastnej praxe.

Koučovací prístup je koučovacie nastavenie mysle i zručnosť – posuňme ich spoločne ĎALEJ.

🔸 Termín prvého webinára: 18.10.2021 o 18:00
🔸 Dĺžka stretnutia: 90 minút
🔸 Cena webinára: 18,- EUR

👉 PRIHLÁŠKA TU: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8v9e3bCwyatCdKO_bPYkm_qSC9zcr6336cKdaXVPGQdARRQ/viewform

Link na zoom a informácie o platbe zašleme prihláseným účastníkom. Veľkosť skupiny je limitovaná.

Tešíme sa na opätovné stretnutie s vami, priatelia! 🍀
LOGOS Academy
LOGOS Academy1 month ago
„ Musím sa s vami podeliť o moje myšlienkové rozpoloženie... “, našli sme vo včerajšie sobotné ráno, napísané v maili, od našej absolventky Soni.

„ Momentálne absolvujem kurz krízovej intervencie a čuduj sa svete, ono je to všetko o koučovacích otázkach (samozrejme s nejakými výnimkami, ak ide o ohrozenie života a podobne).

Takže som si uvedomila, aká ja som šťastná budúca odborníčka, keď mám takéto základy od vás.
Od absolvovania vašich kurzov sa vždy, ale že vždy na iných kurzoch stretávam s kladením otázok, spôsobom kladenia otázok, emóciami a proste so všetkým, čo bolo obsahom vašich kurzov.

Som naozaj neskutočne rada, že som sa prihlásila na vaše kurzy a ani som netušila ako do budúcna využijem tieto poznatky.
Už druhý deň sa takto smeje moja odbornícka duša, že ako krásne sa mi to všetko začalo spájať a dávať zmysel. “

Ďakujeme, Soňa 👍. „Smeje sa“ aj naša lektorská duša, keď vníma, ako to, čo zasievame, prináša osoh na miestach, o ktorých ani netušíme – vďaka vám, našim absolventom ❤❤.
Nech sa dobré dielo šíri ďalej. ✔

------------
👉 Soňa Paulovičová je sociálna pracovníčka v Bezpečnom ženskom domove. V LOGOS Academy absolvovala v rokoch 2020 – 2021 kurzy: „Využívanie koučovacieho prístupu v pomáhajúcich a podporujúcich profesiách“ http://bit.ly/3j6KFhh a „Porozumenie svetu emócií u seba a u iných“ https://bit.ly/3ros2Xf.
Tešíme sa na ňu aj v januári na kurze: „Koučovací prístup ako ďalší nástroj pre prácu s tímom a skupinou. https://bit.ly/3llk2pQ

#koučovacíprístup #logosacademysk
LOGOS Academy
LOGOS Academy1 month ago
Krásne na tomto príbehu je, ako jedna otázka vie zmeniť náhľad človeka, premýšľanie o veci. Veď posúďte sami...
--------------------------

„Tak vidíš, toto som už preplela a ešte tuto mi treba. Aj broskyne sú zrelé, nemám kedy ich spracovať... je toho veľa. Včera sme vyberali cviklu, musím ju zavariť... Keby si povedala, že prídeš, naoberala by som Ti sliviek, už začínajú padať... len teraz sa ponáhľam, spievame so zborom na slávnostiach... stále niečo.“

Kráča predo mnou, na ženu po 70-tke ráznym tempom a hrdo aj horekujúc prejde okolo precízne zastrihnutého viniča.

„Mám toho strašne veľa, čo by bolo treba, nestíham to... a budúci týždeň už musí byť oberačka...“ zohnutá prezerá zlatožltý strapec.

„Teta Matilka, tá záhrada je nádherná, vidno tu všade kopec práce,“ oslovím ju. Očami s hrdosťou prebehne záhradu a s prikyvovaním vzdychne: „Šak totok, kopec práce...“

„Teta Matilka,“ oslovím ju znova, „kvôli čomu to všetko robíte?“

Vystrie sa, pozrie sa na mňa spočiatku zarazeným, potom spokojným pohľadom a s úsmevom odvetí: „A čo by som robila, veď ja mám v tom pasiu.“

--------------------------
💡 CHCETE SA NAUČIŤ používať koučovací prístup v práci i v bežnom živote?
Prihláste sa na online program (sériu webinárov a workshopov) TU: https://bit.ly/2EPdmgN alebo TU: http://bit.ly/3j6KFhh

Kurz práve prebieha, ďalší otvárame 25. 10. 2021 o 19:00.
Tešíme sa na Vás!

#koučovacíprístup #koučovaciaepizóda #logosacademysk